wibiya widget

7 Ocak 2010 Perşembe

Google, iPhone'a rakip oluyor!

İnternet Arama Motoru Google, piyasaya bugünlerde  çıkması beklenen android cep telefonu ''Nexus One'' ile Apple'a rakip olmaya hazırlanıyor.

Fransız ekonomi gazetesi Les Echos'daki habere göre, Apple'ın iPhone'una rakip olarak gösterilen Google'ın, cep telefonunun internet aramalarına yeni bir boyut getirmesi bekleniyor.
Google'ın kendi mühendisleri tarafından tasarlanan akıllı cep telefonu ''Nexus One'' hakkındaki ayrıntılı bilgi, Kaliforniya Mountain View'da bugün yapılacak toplantıdan sonra düzenlenecek resmi tanıtımla ortaya çıkacak.
Daha önce çıkan haberlere göre cep telefonu, internet üzerinden doğrudan tüketiciye satılacak.Tayvanlı cep telefonu üreticisi HTC tarafından üretilen cep telefonunda, Google'ın 2008 yılında mobil cihazlar için geliştirdiği android işletim sistemi kullanılacak. Google'ın web hizmetlerini temel alan Android, HTC, Motorola ve Sony Ericson gibi cep telefonu üreticileri tarafından kullanılıyordu.Google'ın önümüzdeki yıllarda da mobil işletim sistemi piyasasında başarılı olması bekleniyor.

3 yorum:

fotograf penceresinden dedi ki...

hımm güzel bilgilendirme oldu teşekkürler :)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Geçen gün Ömi bunu anlattı bebem bakalım görcez

sürüden ayrılan koyun dedi ki...

google bu işleri bıraksın sadece web hizmetleri versin. donanımsal pazara saldırmasın.